Pro bono: az önkéntesség Ferrarija a civil szervezetek számára ⋆ Civilsupport
749
post-template-default,single,single-post,postid-749,single-format-standard,mkd-core-1.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,onyx-ver-1.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,woocommerce_installed,enable_full_screen_sections_on_small_screens,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Pro bono: az önkéntesség Ferrarija a civil szervezetek számára

Startup Stock PhotosÉrezted már úgy, hogy egy feladat szétfeszít? Egy új kampányt indítanál, és ehhez szükséged lenne egy hatékony kommunikációs stratégia felállítására? Gondot okoz egy hírlevél összeállítása? Netán szeretnéd a támogatóid számára az adományok útját követhetővé és átláthatóvá tenni? Jogi kérdésed van, vagy optimalizálnád a szervezet weboldalát?

Ha csak egy kérdésre is igennel válaszoltál, akkor a pro bono és a  szaktudáson alapuló önkéntesség megoldást jelenthet.

A pro bono az angolszász kultúrában már nagy múltra tekint vissza. Az önkéntesség ezen formájában magasan képzett szakemberek tudásukat és sok éves tapasztalatukat ajánlják fel önkéntes formában civil szervezeteknek egy előre jól körülhatárolt, konkrét projekt keretében. A pro bono önkéntesség célja, hogy segítse a nonprofit szervezetek hatékonyabb és fenntarthatóbb működését. Olyan erőforrásokat tesz elérhetővé, amelyre gazdasági, pénzügyi vagy egyéb okból kifolyólag a szervezet nem tud forrást biztosítani.

Íme, néhány tipp, hogy civil szervezetként miért érdemes a pro bono adta lehetőségekkel élni:

#1. Légy hallható! Adj hangot a törekvésednek, a küldetésednek!
Rohanó, zajos világban élünk. A sikeres szervezet számára elengedhetetlen, hogy hallható legyen, hogy a támogatók, az érintettek és az érdeklődők széles táborát gyűjtse maga köré. A pro bono egy olyan magasan kvalifikált és nagy szakértelemmel rendelkező szakemberek tudásbázisa, akik segítséget nyújthatnak abban, hogy meg tudd fogalmazni a szervezeted kulcsmondatait, látvány és megjelenési megoldásokat biztosítanak, szervezeti stratégia felépítésében segítenek, weboldalt építenek, fejlesztenek és így tovább.

#2. Fejleszd a vezetőséget, támogasd a tehetséget!
Mi képviseljük a civil szektort, és a nagyszerű emberek nagyszerű befektetést érdemelnek. A pro bono abban segít, hogy egy olyan rendszert, infrastruktúrát és tudásbázist hozz össze, ahol a megfelelő emberek foglalják el a vezetői, alkalmazotti és az önkéntes székeket.

#3. Gyűjts magad köré jelentős és fontos vállalati támogatókat!
Az alkalmazottak elköteleződése egy civil szervezet mellett nagyobb eséllyel növeli a vállalat adományozói támogatását is.

#4. Építs egy új vezetőségi bázist!
Amikor egy vezető pro bono tanácsadóként dolgozik veled, közvetlen kapcsolat épül ki köztetek, amelynek eredményeképp a közös munkán túl a tanácsadó a csapat részévé is válhat. Így mélyebb elköteleződéssel, a szervezetről már megszerzett biztos tudással csatlakozhat a szervezethez.

#5. Vedd át az irányítást a mérhetőség és a menedzsment felett!
A sikeres nonprofit nyomon követi a programjait és ezek kimenetelét, valamint folyamatosan alkalmazza azt, amit tanulás és tapasztalat útján megszerez. A társadalmi hatások mérését biztosító rendszerek felépítése és fenntartása drága, de a pro bono lehetővé teszi, hogy ezek a rendszerek elérhetőek legyenek még egy kis civil szervezet számára is.

#6. Foglalkozz az összetett és bonyolult dolgokkal!
A nonprofit szféra egyre összetettebb rendszerré válik, az infrastruktúrától kezdve a kommunikáción át egészen a programozásig. A nonprofit szervezet nem hagyhatja figyelmen kívül ezt a szerteágazó, egyre több szaktudást és jártasságot igénylő komplex működési elvet. Sajnos ma kevés olyan szervezet van a civil szektorban, aki megengedheti, hogy magasan képzett szakembereket állítsanak minden egyes terület élére. Ha a pénzügyi lehetőségek korlátozottak, a pro bono a megfelelő megoldás, hogy ezek a problémák hatékonyan, szervezetten és hosszú távon orvosolva legyenek. A pro bono révén egy magasan képzett és sokat tapasztalt szakember támogatása képes ezeket hiányokat kitölteni.

#7. Növekedj szakmaiságban és hozzáértésben!
Együttműködni olyan szakemberekkel, akik eddig a látókörödön kívül voltak, abban is segítenek neked, hogy közösen felülvizsgáljátok az elképzeléseidet és feltételezéseidet, valamint újragondoljátok, hogy mi lehetséges neked és a szervezetednek.

(forrás: http://www.taprootfoundation.org/)

Cseh Zsuzsa



Legyél képben!

Rendszeresen teszünk közzé híreket saját és külső pályázatokról, képzésekről, nonprofit szektort érintő kérdésekről.

Iratkozz fel hírlevelünkre, és értesülj időben a lehetőségekről!

Korábbi hírleveleink

Név

Szervezet neve

Email cím

Elfogadom az adatkezelési tájékoztatót.